Dijital Tarım Pazarı (DİTAP) – Sipariş İptal Etme

Satın alma talebi oluşturduğunuz ürünlere gelen tekliflerden herhangi birisini onayladıktan sonra sipariş gerçekleşmiş oluyor. Dijital Tarım Pazarı (DİTAP) üzerinden verdiğiniz bir siparişi iptal etmek isterseniz neler yapmanız gerektiğini size bu yazımızda adım adım anlatacağız. Siteye giriş yapma kısmını bildiğinizi düşünerek o adımları anlatmıyoruz.

Dijital Tarım Pazarı (DİTAP) üzerinden giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan anasayfada solda bulunan menüde yer alan “Sipariş Yönetimi” yazan yere tıklayın. Önünüze açılan “Sipariş Oluştur” ve “Siparişlerim” şeklinde 2 adet yeni seçenek göreceksiniz. Siparişlerim yazan yere tıklayın. Karşınıza verdiğiniz siparişlerin olduğu ve alt tarafta görselini göreceğiniz gibi bir ekran gelecektir.

Dijital Tarım Pazarı (DİTAP) - Sipariş İptal Etme

İptal etmek istediğiniz siparişin sağ tarafında bulunan “İşlemler” sekmesi altında “Siparişi İptal Et” butonu bunmaktadır. Bu butona tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza “Sipariş İptal Etme Formu” gelecektir. Buraya açıklamanızı girdikten sonra “Siparişi İptal Et” butonuna tıklayın. Böylelikle Dijital Tarım Pazarı (DİTAP) üzerinden verdiğiniz siparişi iptal etmiş olacaksınız. Alt tarafta bu son işlemlere ait görüntüleri de görebilirsiniz.

Dijital Tarım Pazarı (DİTAP) - Sipariş İptal Etme
Dijital Tarım Pazarı (DİTAP) - Sipariş İptal Etme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir