Dijital Tarım Pazarı (Ditap) sistemine alıcı firma olarak nasıl kayıt olabilirim?

Bu yazımızda size Dijital Tarım Pazarı (Ditap) sistemine alıcı firma olarak yani siparişleri üreticiye geçecek taraf olarak nasıl kayıt olabileceğinizi adım adım anlatacağız. Öncelikle ilk yapmanız gereken şey https://sup.etarim.gov.tr/login adresine girmektir. Bu adrese girdikten sonra karşınıza gelen ekranda “Kurumsal Kayıt” butonuna tıklayın.

Dijital Tarım Pazarı (Ditap) kayıt

Daha sonra karşınıza bir ekran gelecek ve size 2 seçenek sunacak. Bu seçenekler “MERSİS ile Giriş” ve “ESBİS ile Giriş” şeklindedir.

Dijital Tarım Pazarı (Ditap) kayıt

MERSİS İLE GİRİŞ SEÇENEĞİYLE KAYIT ADIMLARI

Bu aşamadan sonra anlatılacak adımlar MERSİS ile Giriş seçeneğini seçecek kişiler için geçerli adımlardır. MERSİS ile Giriş butonuna tıkladıktan sonra e-Devlet girişine yönlendirileceksiniz. Burada T.C. Kimlik numaranızı ve şifrenizi girdikten sonra sisteme kayıtlı şirketiniz size alttaki görselde olduğu gibi gösterilecektir. Sağ tarafta bulunan “Seç” butonuna basıp devam edin.

Dijital Tarım Pazarı (Ditap) kayıt

Sonraki aşamada size özet bilgileri gösteren alttaki gibi bir ekran göreceksiniz. Sayfanın alt tarafında bulunan “Pin Kodu” yazan bölümde yazan kodu not edin. Daha sonra sayfanın en altında bulunan “Uygulamaya Git” butonuna tıklayın.

Dijital Tarım Pazarı (Ditap) kayıt

Uyglamaya Git butonuna bastıktan sonra altta bulunan ekran karşınıza gelecektir. Burada bir önceki sayfada not ettiğiniz Pin kodunuzu girip “Pini Gönder” butonuna tıklayın.

Dijital Tarım Pazarı (Ditap) kayıt

Bu işlemi de tamamladıktan sonra karşınıza Ditap Kayıt Ekranı gelecek. Bu ekranı alt taraftaki görselde görebilirsiniz. Sayfanın en altında bulunan “Yukarıdaki metni okudum kabul ediyorum.” yazan yerin solunda bulunan kutuya tıklayıp onay verdikten sonra üst tarafta bulunan “Alıcı Kaydı Oluştur” butonu aktif hale gelecektir.

Dijital Tarım Pazarı (Ditap) kayıt

Alıcı Kaydı Oluştur butonuna bastıktan sonra kişisel bilgilerinizi, firma bilgilerinizi ve kullanmak istediğiniz kullanıcı adı ve şifreyi girmeniz için bir form gelecektir. Bu formda olan bazı bilgiler sistem tarafından otomatik olarak doldurulmuş halde karşınıza gelecektir. Bu bilgilerin doğru olduğunu kontrol etmenizi öneririz. Alt tarafta karşınıza gelecek formun görselini görebilirsiniz. Bütün bilgileri girdikten sonra en altta bulunan “Kayıt Ol” butonuna tıklayınız. Böylelikle Dijital Tarım Pazarı (Ditap) sistemine kayıt işleminiz tamamlanacaktır.

Dijital Tarım Pazarı (Ditap) kayıt

ESBİS İLE GİRİŞ SEÇENEĞİYLE KAYIT ADIMLARI

Kayıt işlemi için bir diğer seçenek ise ESBİS ile Giriş yöntemi. Karşınıza gelen ekranda sağ tarafta bulunan “ESBİS ile Giriş” butonuna tıklayarak Dijital Tarım Pazarı (Ditap) kayıt işlemi başlatabilirsiniz. Alt tarafta bu ekranın görüntüsünü görebilirsiniz.

Dijital Tarım Pazarı (Ditap) kayıt

Daha sonra sistem sizi “Tek Nokta Oturum Yönetim Sistemine” yönlendirecek. Bu aşamada 2 seçeneğiniz bulunuyor. Eğer Tek Nokta Oturum Yönetim Sistemine daha önce kayıt olduysanız, sağ tarafta bulunan yerden T.C. Kimlik numaranızı ve şifrenizi girerek sisteme giriş yapıp işlemleri tamamlayabilirsiniz. Tek Nokta Oturum Yönetim Sistemine kayıt olmadıysanız, sol tarafta bulunan “e-Devlet ile Giriş” butonuna tıklayıp e-Devlete giriş yaptıktan sonra üst tarafta MERSİS ile Giriş altında anlattığımız adımları aynen takip ederek Dijital Tarım Pazarı (Ditap) kayıt işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Dijital Tarım Pazarı (Ditap) kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir