Dijital Tarım Pazarı (Ditap) sistemine satıcı olarak nasıl kayıt olabilirim?

Size daha önceki yazımızda Dijital Tarım Pazarı (Ditap) sistemine alıcı firma olarak nasıl kayıt olabileceğinizi detaylı bir şekilde burada anlatmıştık. Şimdi size bu işlemin satıcı yani üretici tarafını adım adım anlatacağız. Aşağıda anlattığımız adımları sırayla izlerseniz, hiçbir sorunla karşılaşmadan Dijital Tarım Pazarı (Ditap) sistemine satıcı olarak kayıt olabilirsiniz.

Kayıt işlemine başlamak için https://sup.etarim.gov.tr/login adresine girmeniz gerekiyor. Siteye girdikten sonra karşınıza gelecek ekranın görüntüsünü alt tarafta görebilirsiniz. Burada yapmanız gereken şey “Kurumsal Kayıt” butonuna tıklamak.

Dijital Tarım Pazarı (Ditap) kayıt

Bu adımı geçtikten sonra karşınıza size 2 ayrı seçenek sunan bir ekran gelecek. Alt tarafta karşınıza gelecek ekranın görüntüsünde görebileceğiniz gibi size sunulan seçenekler “MERSİS ile Giriş” ve “ESBİS ile Giriş” şeklindedir.

Dijital Tarım Pazarı (Ditap) kayıt

MERSİS İLE GİRİŞ SEÇENEĞİYLE KAYIT ADIMLARI

Okuyacağınız bu bölümde anlatılan adımlar, MERSİS ile Giriş butonuna tıklayan kullanıcıların takip etmesi gereken adımlardır. MERSİS ile Giriş butonuna tıklayınca sistem sizi otomatik olarak e-Devlet girişine yönlendirecek. Normal bir şekilde e-Devlet’e girer gibi T.C. Kimlik numaranızı ve şifrenizi girdikten sonra karşınıza alt tarafta gördüğünüz sayfa çıkacak. Kayıt için kullanmak istediğiniz firmanızı seçmek için sağ tarafta görülen “Seç” butonuna tıklayın.

Dijital Tarım Pazarı (Ditap) kayıt

Karşınıza firmanız ve sizinle ilgili özet bilgilerin yer aldığı yeni bir sayfa gelecektir. Bu sayfanın görüntüsünü hemen alt tarafta görebilirsiniz. Ayrıca sayfanın alt tarafında “Pin Kodu” kodu yazan bir yer göreceksiniz. Orada yazan kodu not etmelisiniz. Bir sonraki adımda sizden bu Pin kodu istenecek. Bilgileri onaylıyorsanız sayfanın en alt tarafında buluna “Uygulamaya Git” butonuna tıklayın.

Dijital Tarım Pazarı (Ditap) kayıt

Sonraki aşamada sizden demin not ettiğiniz Pin kodunu isteyen sayfa karşınıza gelecektir. Pin kodunu girip “Pini Gönder” butonuna tıklayın. Bu sayfanın görüntüsünü de hemen altta görebilirsiniz.

Dijital Tarım Pazarı (Ditap) kayıt

Sonraki aşamada karşınıza Dijital Tarım Pazarı (Ditap) kayıt ekranı gelecek. Bu ekranda en altta bulunan “Yukarıdaki metni okudum kabul ediyorum.” yazan yerin solunda bulunan kutuya tıklamazsanız, kayıt işlemine devam edemezsiniz. Bu kutuya tıkladıktan sonra sağ üst tarafta bulunan “Satıcı Olarak Kayıt Oluştur” butonuna tıklayın.

Dijital Tarım Pazarı (Ditap) satıcı kayıt

Satıcı Olarak Kayıt Oluştur butonuna tıkladıktan sonra karşınıza kişisel bilgilerinizi, satıcı bilgilerinizi, kullanmak istediğinizi kullanıcı adı ve şifrenizi gireceğiniz “Ditap Satıcı Kayıt Ekranı” gelecek. Bilgilerin bir kısmı sistem tarafından otomatik olarak doldurulmuş olacaktır bu yüzden onları mutlaka kontrol edip doğrulundan emin olmanızı tavsiye ederiz. Bu bahsettiğimiz ekranın görüntüsünü alt tarafta sizinle paylaşıyoruz. Bütün bilgileri doldurduktan sonra sayfanın en altında bulunan Kayıt Ol” butonuna tıklayın. Bu işlemin ardından Dijital Tarım Pazarı (Ditap) sistemine kayıt olmuş olacaksınız.

Dijital Tarım Pazarı (Ditap) satıcı kayıt

ESBİS İLE GİRİŞ SEÇENEĞİYLE KAYIT ADIMLARI

Mersis ile kayıt olmayan kişiler için ise başka bir alternatif olan ESBİS ile Giriş yöntemi bulunuyor. Karşınıza gelen ekranda sağ tarafta bulunan “ESBİS ile Giriş” butonuna tıklayarak Dijital Tarım Pazarı (Ditap) kayıt işlemi başlatabilirsiniz. Alt tarafta bu ekranın görüntüsünü görebilirsiniz.

Dijital Tarım Pazarı (Ditap) kayıt

Daha sonra sistem sizi “Tek Nokta Oturum Yönetim Sistemine” yönlendirecek. Bu aşamada 2 seçeneğiniz bulunuyor. Eğer Tek Nokta Oturum Yönetim Sistemine daha önce kayıt olduysanız, sağ tarafta bulunan yerden T.C. Kimlik numaranızı ve şifrenizi girerek sisteme giriş yapıp işlemleri tamamlayabilirsiniz. Tek Nokta Oturum Yönetim Sistemine kayıt olmadıysanız, sol tarafta bulunan “e-Devlet ile Giriş” butonuna tıklayıp e-Devlete giriş yaptıktan sonra üst tarafta MERSİS ile Giriş altında anlattığımız adımları aynen takip ederek Dijital Tarım Pazarı (Ditap) kayıt işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Dijital Tarım Pazarı (Ditap) kayıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir