Dijital Tarım Pazarı (Ditap) üzerinden satıcı olarak nasıl teklif verebilirim?

Dijital Tarım Pazarı (Ditap) üzerinden satıcı olarak teklif vermek İstediğiniz zaman yapmanız gereken işlemleri bu yazımızda size adım adım anlatacağız. Öncelikli olarak https://sup.etarim.gov.tr/login web sitesini ziyaret edip daha önceden belirlediğiniz kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak sisteme giriş yapmanız gerekiyor.

Dijital Tarım Pazarı (Ditap) giris

Eğer sisteme ilk defa giriş yapıyorsanız cep telefonu numaranıza bir SMS onay kodu gönderilecektir. O onay kodunu sisteme girdikten sonra karşınıza “Ditap Kayıt Ekranı” gelecektir. Burada yapmanız gereken şey sayfanın en altında bulunan “Yukarıdaki metni okudum kabul ediyorum.” yazan yerin solunda bulunan kutuya tıklamak daha sonra da sağ üst tarafta bulunan butonlardan “Satıcı Olarak Giriş Yap” yazana tıklamaktır.

Dijital Tarım Pazarı (Ditap) satıcı giris

Satıcı Olarak Giriş Yap butonuna tıkladıktan sonra karşınıza bütün işlemleri yönetebileceğiniz anasayfa gelecektir. Anasayfanın sol tarafında bütün işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz alt alta sıralanmış Teklif Yönetimi, Doğrudan, Satış, Sözleşmeler, Raporlar, Bize Ulaşın, Tarımsal Hava Tahmini ve Tarımsal Faaliyetlerim şeklinde uzun bir menü bulunuyor. Anasayfanın ortasında ise siparişlerinizi, açık satın alma taleplerinizi ve kişisel bilgilerinizi görebilirsiniz. Ayrıca Bulunduğunuz il ve ilçenin 5 günlük sıcaklık- nem grafiğini görebiliyorsunuz ve varsa eğer meteorolojik uyarıları buradan takip edebiliyorsunuz.

Dijital Tarım Pazarı (Ditap) ana sayfa

Bu sayfada birçok işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz ancak biz size sadece teklif vermeyi anlatacağız. Teklif vermek için sol tarafta bulunan menüde “Teklif Yönetimi” yazan yere tıklayın. “Teklif Oluştur” ve “Tekliflerim” olmak üzere 2 tane seçenek çıkacak karşınıza. Siz burada “Teklif Oluştur” yazana tıklayacaksınız.

Dijital Tarım Pazarı (Ditap) satıcı teklif

“Teklif Oluştur” butonuna tıkladıktan sonra karşınıza “Teklif Verebileceğiniz Açık Talepler” çıkacak. Bu talepler, alıcı firmalar tarafından satıcıların teklif verilmesi için listelenmiş olan taleplerdir. Bu talepleri şehir, ürün adı ve ürün türü şeklinde filtreleyebilirsiniz. Listede teklif vermek istediğiniz bir talep görürseniz eğer, o talebin en sağında bulunan “Teklif Ver” butonuna tıklayın.

Not: Bu sayfada ayrıca “Doğrudan Satış” modülü de bulunmaktadır. Bu modülle ilgili detaylı açıklamaları buradaki yazımızda bulabilirsiniz.

Dijital Tarım Pazarı (Ditap) satıcı teklif

“Teklif Ver” butonuna bastıktan sonra karşınıza “Teklif Verme Formu” gelecektir. Bu formda “Talep Bilgileri”, “Teklif Başlık” ve “Teklif Kalem” şeklinde 3 adet farklı işlem yapabileceğiniz sekme göreceksiniz. Bu sayfanın görüntüsünü alt tarafta görebilirsiniz.

Dijital Tarım Pazarı (Ditap) satıcı teklif

TALEP BİLGİLERİ

Bu sekmede yer alan bilgileri sistem otomatik olarak dolduruyor. Sizin yapmanız gereken bir işlem bulunmuyor.

TEKLİF BAŞLIK

Bu sekmedeki Teklif Veren Kodu ve ÇKS Kayıt No sistem tarafından otomatik olarak doldurulacaktır.
Teklif Verme Tarihi: Verilen teklifin alıcı tarafından görülmeye başlanacağı tarih olarak seçilmelidir.
Teklif Geçerlilik Bitiş Tarihi: Teklifin alıcı tarafından görüleceği son tarih olarak seçilmelidir.

TEKLİF KALEM

Ürün adı: Bu alan otomatik olarak sistem tarafından doldurulacaktır.
Tarım Arazisi: Talep edilen ürünün yetiştirilmesi için kullanılacak tarım arazisini seçmelisiniz.
Teklif Miktarı ve Ölçü Birimi: Alıcının talep ettiği ürün miktarının tamamı için veya bir kısmı için teklif verebilirsiniz. Bu miktarları rakam olarak girmeniz gerekiyor.
Nakdi Avans ve Ayni Avans: Eğer Nakit ön ödeme veya Ayni avans isteniyorsa EVET seçeneğini seçmelisiniz. Ayni Avans isteniyor ise Ayni Avans Türü de işaretlenmelidir.
Üretim Yöntemi: Üretimin nasıl yapılacağı seçilmelidir.
Fiyat Teklifi: Alıcı tarafından sisteme girilen fiyat teklifini kabul ediyorsanız bu alanı boş bırakmalısınız. Başka bir fiyat teklif etmek istiyorsanız bu fiyatı buraya girmelisiniz. Alıcı taraf eğer fiyat teklifi yapılmasına izin verdiyse yeni fiyat teklifini girebilirsiniz.

Yukarıda bulunan bütün bilgiler girildikten sonra “Teklif Oluştur” butonuna tıklayıp Dijital Tarım Pazarı (Ditap) üzerinden teklif verme işlemini tamamlayabilirsiniz. İşlem başarıyla sonuçlandığı zaman karşınıza altta bulunan gibi bir görüntü gelecektir.

Dijital Tarım Pazarı (Ditap) satıcı teklif

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir